5ちゃんねる ★スマホ版★ ■掲示板に戻る■ 全部 1- 最新50  

Learn Esperanto in Linguistics Board! [転載禁止]©2ch.net

1 :Anonymous:2015/01/12(Mon) 14:40:13.71
Saluton!
Lernu Esperanton kaj igu amikoj!

2 :Anonymous:2015/01/12(Mon) 17:38:29.84
Esperanto? People still learn that?

3 :Anonymous:2015/01/12(Mon) 19:52:00.79
Yeah.

4 :Anonymous:2015/01/13(Tue) 14:07:12.31
Yes they still learn it.

Saluton, mi povas helpi lernantoj.
Hello, I can help people who are learning.

Google Translate can translate Esperanto btw

5 :Anonymous:2015/01/15(Thu) 09:41:35.97
Vi povas ankaŭ iri al http://8ch.net/esperanto/

6 :Anonymous:2015/01/23(Fri) 21:12:41.60
ĉ ĝ ĥ ĵ ŝ ŭ

7 :Anonymous:2015/01/24(Sat) 02:22:07.18
Saluton! Mi komencas lerni Esperanton.

8 :Anonymous:2015/02/04(Wed) 05:05:14.49
>>7

Bonvenon. Kiel vi fartas hodiaŭ?

9 :Anonymous:2015/02/06(Fri) 22:00:39.36
Mi fartas tre bone.

10 :Anonymous:2015/02/16(Mon) 11:06:56.38
Mi ankaux. Kie vi logxas?

11 :Anonymous:2015/02/16(Mon) 14:39:43.28
Bonan tagon, amikoj!
Mi logxas en Tohoku, Japanio.

12 :Anonymous:2015/02/17(Tue) 16:56:48.61
Sed oni ne povas uzi ĉapelojn ĉi tie?
Ĝi bezonas BBS_UNICODE=pass!

13 :Anonymous:2015/02/17(Tue) 19:58:25.23
La esperant-skriboj cx hx jx gx ux kaj sx faras mogxibakojn tie.
Tiu cxi ejo ne bazigxas la unikodon probable.

14 :Anonymous:2015/02/17(Tue) 22:03:51.25
Cxi tie la "cxapeloj" estas ne uzeblaj.
Mi rekomendas uzi la sistemon kun "x" (cx, gx, hx, jx, sx, ux),
kiu estas simpla kaj racionala.

15 :Anonymous:2015/02/18(Wed) 01:35:47.15
Skribi Esperanton per x-sistemo estas tiel bone kiel skribi lingvon japanan nur per katakano.
X-sistemo estas simpla kaj racionala (kaj ech populara), sed tre malbela; senchapela Esperanto chiam aspektas malbone.

16 :Anonymous:2015/02/19(Thu) 01:10:26.24
En Fundamento de Esperanto tekstas,
ke oni povas uzi h-sistemon.
Se iu ne sciis/konis la vorton "flughaveno",
la h-sistemo povas chagreni tiun.

17 :Anonymous:2015/02/20(Fri) 03:53:21.67
Bedaurinde, kaj x- kaj h-sistemo malbonas.
H-o povas konfuzi, sed mi pensas, ke ghi estas pli agrabla por okuloj.
Eble krom por franclingvistoj, kiuj kutimas legi silentajn x-ojn ;)

Tio estas la eraro, havi la fremdlingvan forumon,
kiu ne akceptas fremdlingvajn signojn.

18 :Anonymous:2015/02/24(Tue) 05:39:15.39
Nu, mi perferas uzi la x-sistemon por eviti konfuzon.
Tamen, mi samopinias, ke la h-sistemo pli belas.

>>11
Mi logxas en Kalifornio, Usono.

19 :Anonymous:2015/03/03(Tue) 18:19:14.01
Saluton

20 :Anonymous:2015/03/04(Wed) 21:10:49.70
>>19
Saluton,mia amiko.

21 :Anonymous:2015/03/09(Mon) 13:44:10.20
Kiujn aliajn esperantlingvajn reteojn vi vizitas, chiuj?

22 :Anonymous:2015/03/12(Thu) 16:22:55.08
lernu.net

23 :Anonymous:2015/03/18(Wed) 08:41:09.20
>>22

Mi esperas ke Lernu gxisdatigu sian retejon baldaux

24 :Anonymous:2015/04/26(Sun) 21:15:27.15
Saluton,
Mi estas komencanto de Esperanto

25 :Anonymous:2015/05/02(Sat) 17:18:02.51
Cû vi uzas iun 2ch-legilon?
Mi uzas la TTT-legilon Chromium.

26 :Anonymous:2015/07/24(Fri) 08:45:12.75
http://flagyl-online-buy.net/ - Buy Metronidazole <a href="http://priligy-cheapest-price-buy.org/">Priligy Online</a> http://lasix-buy-online.net/

27 :Anonymous:2015/07/24(Fri) 09:01:22.96
http://flagyl-online-buy.net/ - Flagyl <a href="http://priligy-cheapest-price-buy.org/">Generic Priligy</a> http://lasix-buy-online.net/

28 :Anonymous:2015/07/26(Sun) 16:35:02.42
First it was nothing
Nothing has produced a something
This is all the truth

29 :Anonymous:2015/10/03(Sat) 13:25:06.21
esperanto is shit.

5 KB
新着レスの表示

★スマホ版★ 掲示板に戻る 全部 前100 次100 最新50
名前: E-mail (省略可) :


read.cgi ver 05.04.02 2018/11/22 Walang Kapalit ★
FOX ★ DSO(Dynamic Shared Object)